Půjčka na Vánoce: skutečně se vyplatí?

Vánoce se pomalu blíží a stejně tak začíná velmi rychle vánoční nabídka v obchodech. Speciální akce, slevy, výhodné nákupy, ale také přemýšlení o financích. Vánoce jsou rozdílné podle toho, kolik za ně můžeme utratit. Velkou výhodou dnešní doby je, že pokud zrovna nemáte finance, můžete si jednoduše půjčit. Půjčka na Vánoce není vůbec ojedinělá, naopak. Navíc si můžete prakticky půjčit bez větších obtíží – právě v tomto období jsou půjčky na vánoční dárky v oblibě.

Některé společnosti, ať už bankovní či nebankovní, nabízí navíc půjčky na Vánoce se speciální výhodnou akcí, kterou jsou menší úroky, či jiné další výhody. Průměrně každý Čech utratí za Vánoce asi 6000 Kč, říká statistika. Asi 15 až 25 % si ale na Vánoce bere půjčku. Nejčastější půjčka na Vánoce je průměrně 10 000 Kč, vyšší půjčku na dárky si lidé berou jen ojediněle. Pravidelně v první polovině roku narůstá statistika exekucí vlivem půjčky na Vánoce – my vám ale ukážeme, jak si půjčit bezpečně.

„Nejlepší je vyzkoušet online srovnání půjček. Během pár sekund tak můžete najít tu nejvýhodnější půjčku na Vánoce. Vše přehledně seřazené, abyste si vybrali přesně podle svých potřeb.“

Výhody půjčkyVýhody půjčky na vánoční dárky

Půjčka na dárky nemusí být jednoznačně špatná, jak se všude v médiích tvrdí. Obecně ani půjčit si není špatné, pokud víte, že budete mít z čeho peníze splácet. Lidé si ale bohužel často půjčují i přesto, že vědí, že nebudou mít z čeho půjčku splácet.

Zbytečně tak riskují. Avšak půjčka na Vánoce má obrovskou výhodu v tom, že nemusíte platit tak velké výdaje za dárky najednou, ale rozložíte si je podle svých potřeb do jednotlivých měsíců.

  • můžete si jednoduše půjčit na Vánoce a nemusíte platit naráz velké částky
  • budete si moci dovolit i dražší dárek, než na který byste měli peníze
  • vánoční půjčky jsou často výhodnější než běžné půjčky – během Vánoc nabízí bankovní poskytovatelé půjček i nebankovní poskytovatelé různé výhody, jako třeba nižní úroky
  • některé zboží můžete na Vánoce koupit levněji, celkově si tak můžete půjčit i nižší částku než během roku
  • díky půjčkám na Vánoce se vyhnete trapnému vysvětlování, že nemáte peníze, abyste mohli nakoupit dárky
  • půjčka na Vánoce je často malá, maximálně do 10 000 Kč, máte tak velkou šanci ji získat
  • mnoho společností, které vám peníze půjčí, jsou ochotni vám odložit splátky v případě problémů se splácením
  • malou půjčku do 10 000 Kč většinou splatíte úplně bez problémů a nebudete se ani muset během roku omezovat.

„Vánoční půjčka může být výhodná a vyplatit se, ale doporučujeme si stejně promyslet, jaký na váš rozpočet bude mít dopad například i měsíční splátka pod 500 Kč. Vše byste si měli důkladně promyslet a vypočítat, zda budete schopni půjčku splácet. Podívejte se, jak získat výhodnější půjčku, není to jen mýtus.“

Nevýhody půjčky Nevýhody aneb proč si nebrat půjčku na vánoční dárky?

Jednoznačným argumentem, který mluví jasně proti půjčkám na Vánoce, je zadlužení. Statistiky prakticky každý úrok ukazují stejný výsledek. Během předvánočních nákupů a nákupů na Vánoce, stoupá zadluženost domácností v Česku.

Začátkem následujícího roku se vlivem těchto půjček dostává větší procento do exekucí než následně během roku. Tento nehezký obraz půjček na vánoční dárky, je ale více než kdy jindy dán nezodpovědnými žadateli o půjčku.

„Doporučujeme tak vybírat s rozvahou. Vzhledem k tomu, že půjčky na Vánoce jsou menší do 10 000 Kč, nabízí je hlavně nebankovní společnosti. Jak jim ale nenaletět, když často lákají hlavně na reklamní slogany? Na to vám odpovíme v našem detailním článku.“

Vyzkoušejte jednoho z osvědčených poskytovatelů půjček na Vánoce

Nabízíme vám srovnání čtyř prověřených poskytovatelů nebankovních půjček, abyste se vyhnuli podvodnému jednání. Přestože jsou nebankovní poskytovatelé půjček hlídání Českou národní bankou, od které také musí získat licenci, často se u nich můžete setkat s nekalými praktikami.

Právě proto jsme pro vás na letošní Vánoce připravili nabídku čtyř prověřených nebankovních společností, se kterými jsou klienti velmi spokojeni, jak uvádí průzkumy.

Zonky půjčka

Zonky půjčky do 500 000 KčZonky vám půjčí prakticky na cokoli. Jedná se o velmi oblíbenou nebankovní půjčku, prakticky nejoblíbenější na trhu nebankovních půjček v České republice. Zonky většinou poskytuje půjčku od 20 000 Kč, ale je možné individuálně dosáhnout i menších půjček.

Zonky se také pyšní velkou důvěryhodností klientů, a to samozřejmě zaslouženou. Velkou předností je možnost online žádat a schválení půjčky se můžete dočkat už do 5 minut.

Více informací o Zonky půjčce

Zaplo nebankovní půjčka

Zaplo půjčkaZaplo se pyšní titulem nejvýhodnější nebankovní půjčky na trhu. Nabízí rychlé nebankovní půjčky bez zástavy a bez dokládání příjmů. Se Zaplo půjčkou můžete mít peníze průměrně do 15 minut na účtu.

Samozřejmě je možné žádat také o prodloužení splátek, pokud zrovna nemáte peníze na splácení. Výše minimální půjčky je od 1000 Kč až do 16 000 Kč, jedná se tedy o ideální půjčku na Vánoce. Doba splatnosti je od 7 do 30 dnů.

Více informací o Zaplo půjčce

Kamali půjčka online

Kamali rychlá půjčkaKamali je velmi rychlá půjčka online. Jejich první půjčka je malá od 1000 Kč do 10 000 Kč, opakovanou půjčku můžete získat už do 20 000 Kč. Jedná se tedy o ideální půjčku na Vánoce s dobrou úrokovou sazbou.

Vyřízení Kamali půjčky je rychlé a bezproblémové. Vše vyřídíte zcela jednoduše online z pohodlí domova. Velkou výhodou Kamali půjčky je, že neplatíte za poskytnutí půjčky a další zbytečné poplatky.

Více informací o Kamali půjčce

ViaSMS rychlá půjčka

ViaSMS - Rychlé půjčky s ověřenímRychlá půjčka ViaSMS vám nabízí peníze na účtu už do 15 minut. Vše probíhá pohodlně online. První půjčku máte zcela zdarma, avšak jen do výše 8000 Kč, ale i to může být dostatečná půjčka na Vánoce.

Výhodou ViaSMS půjčky je, že nepotřebujete ručitele ani žádnou zástavu. Opakovaná půjčka je až do výše 30 000 Kč, minimální půjčka je 1 000 Kč. Jedná se o další ověřenou nebankovní půjčku, kterou můžeme doporučit.

Více informací o ViaSMS půjčce

Je vhodné si půjčit na Vánoce?

Půjčka na vánoční dárky nemusí být nutně špatným řešením. Nelze jednoznačně říct, zda je dobré si půjčovat na Vánoce. Záleží především na každém, jak Vánoce slaví.

Pokud pro vás nejsou Vánoce významné, nemusíte si půjčovat, jestliže nemáte peníze. Většinou ale lidé berou Vánoce jako nejvýznamnější svátek roku, kdy mohou potěšit své blízké a rodinu. Potom je dobré si půjčit aspoň menší částku a obdarovat je dárkem. Půjčka na Vánoce není vysoká a neměli byste mít problém ji splatit.

„Rozmyslete si však půjčku, pokud například nemáte práci a podobně. Půjčit byste si měli jen v případě, že víte, že budete schopni své závazky splatit. Peníze vám půjčí pouze za předpokladu, že budete dostatečně bonitní.“

Konsolidace půjček, pokud je splácení už nadále neúnosné

Občas se do problémů dostane každý. Finanční problémy nejsou žádnou výjimkou. Mnohdy je všechno tak rychlé, že se nestačíte ani nadát. Takto silných příběhů je mnoho.

Lidé přijdou o práci a následně nemají, jak splácet své dluhy, nebo jim zkrátka jen přerostou přes hlavu. Není to však konec světa, naštěstí existuje konsolidace půjček, která vám může v takovém případě pomoci. Jednoduše spojí vaše půjčky v jednu a sníží tím výši měsíční splátky.

„Přečtěte si, kdy je výhodné využít konsolidace půjček. Průzkumy ukazují, že konsolidace půjček pomáhá vracet dlužníky zpět do normálního komfortního života. Jedná se o výrazně lepší řešení, než je insolvence.“

Klidné vánoce s vánoční půjčkou?

Půjčka na Vánoce a časté dotazy

Kolik je vhodné si na Vánoce půjčit, abych se zbytečně nezadlužil?

Výše půjčky na Vánoce je samozřejmě značně individuální. Záleží na tom, kolik chcete do Vánoc investovat, jak drahé vánoční dárky budete kupovat. Průměrná půjčka na Vánoce se pohybuje okolo 10 000 Kč, spíše ale pod touto hranicí.

Je půjčka na Vánoce vhodné řešení?

Půjčka na vánoční dárky může být vhodným řešením, pokud si jste jisti, že budete mít z čeho ji splácet. Splatit takovou nízkou půjčku není většinou problém, ale někdy se mohou naskytnout okolnosti, kdy je to těžké. V takovém případě naštěstí můžete zažádat o odložení splátek nebo nový individuální splátkový kalendář.

Co dělat, když už půjčku mám, půjčí mi?

To záleží na každém poskytovateli půjčky. Většinou vám půjčí, pokud jste dostatečně bonitním klientem i přesto, že už půjčku máte. Často ale ne v případě, kdy by se jednalo o druhou půjčku od dané společnosti.

Dostanu půjčku v případě, že jsem v insolvenci?

Nikoli, půjčku vám v insolvenci nikdo neposkytne. Neměli byste o ni ani žádat, protože tím porušujete podmínky svého oddlužení.

Jak žádat o půjčku na Vánoce?

Jednoduše online z pohodlí domova. Půjčku na vánoční dárky můžete mít během několika málo minut. Některé společnosti poskytující nebankovní půjčky dokonce slibují peníze na vašem účtu do 15 minut od schválení.

Závěr: půjčku na Vánoce dobře zvažte, ale nestyďte se za ni

Rozhodně se za půjčku na Vánoce nemusíte stydět. Jak ukazují statistiky, každý rok si půjčuje velká část populace, aby měla peníze na vánoční dárky. Jestliže víte, že nebudete mít problém půjčku na Vánoce splatit, nebrání vám nic v tom, půjčit si peníze.

Je to lepší, než naráz utratit věší objem peněz a poté nemít žádnou finanční rezervu. Doporučujeme si ale vždy důkladně spočítat, jestli budete mít na splácení jednotlivých měsíčních splátek.

Oblíbené půjčky
Zaplo půjčka
ZONKY půjčky
Kamali půjčka
Půjčka 7
ViaSMS - Rychlé půjčky s ověřením
CreditON půjčka

Všechny TOP půjčky

Zonky nejlevnější půjčky od 2,99%