Konsolidace půjček: výhodná záchrana v případě, kdy už nevíte z čeho splácet závazky

Konsolidace půjček: výhodná záchrana v případě, kdy už nevíte z čeho splácet závazky
 • Srovnání nejvýhodnějších konsolidací půjček
 • Ušetřete až 60% na měsíčních splátkách
 • Sloučení půjček je rychle a jednoduché
 • Více měsíčních splátek se sloučí do jedné
 • Jsme nezávislý finanční specialisté
 • Vše vyřídíte z pohodlí domova
Osvědčené a výhodné konsolidace

Konsolidace půjček vám napomůže půjčit si lépe, výhodněji a zdravěji. Konsolidaci půjček, neboli také sjednocení půjček či jejich sloučení využijete zejména tehdy, pokud máte několik úvěrů, které už nestíháte splácet. Z takovéto tíživé situace, kdy na vás tlačí kvůli nezaplacení splátky, se můžete díky konsolidaci půjček vymanit. Vyhnete se tak pravděpodobné exekuci či osobnímu bankrotu.

„Nebankovní konsolidace půjček je výhodná proto, že vám sloučí všechny půjčky, díky tomu budete splácet jen jednu částku – můžete si nastavit delší dobu splatnosti, dokonce s nižším úrokem. Díky tomuto sjednocení půjček budete mít opět šanci vše bez problému splatit.“

Kdy je vhodné či nezbytné využít konsolidace půjček?

Mnoho klientů se často dostane do stavu, kdy je součet jejich měsíčních půjček tak vysoký, že ho nejsou schopni splatit. Omezují tím své základní potřeby, nezbývají jim peníze na základní věci – na bydlení, na jídlo, ale ani na léky a podobně.

V takovém případě je konsolidace tou nejlepší možnou volbou, protože vám umožní žít opět důstojným životem. Další možností, kdy je výhodné konsolidovat půjčky, je tehdy, když bude úrok konsolidace nižší než celkový úrok vašich současných půjček.

Abyste se příště nedostali do problémů s nevýhodnými úvěry, přečtěte si našich 7 tipů, jak získat výhodnou půjčku ještě dnes.

Výhody sloučení půjček jsou značné

Konsolidace půjček se samozřejmě vyplatí jen tehdy, pokud je výhodnější. Jestliže zjistíte, že ve výsledku zaplatíte jako měsíční splátku ještě více, případně, že zaplatíte více na úrocích, potom sloučení půjček dobře zvažte.

Konsolidace půjček s sebou však přináší nesporné výhody, které opravdu pomohou vašemu rozpočtu ve špatné finanční situaci a můžete se tak díky nim vyhnout například osobnímu bankrotu, případně exekuci.

Výhody půjčky Výhody

 • nově budete platit jen jednu splátku, splácení tak bude rychlejší a méně stresující, zároveň nehrozí riziko, že na nějakou splátku zapomenete
 • každá transakce, tedy splátka, s sebou nese také další náklady za její provedení, ty vám nově odpadnou a díky tomu můžete ušetřit
 • ve výsledku budete po konsolidaci splácet měsíčně menší částku, takže vám zbude více financí stranou, dokonce můžete začít budovat finanční rezervu
 • pokud si najdete výhodnou nabídku sloučení půjček, možná ve výsledku zaplatíte méně na úrocích, takže celkově splatíte méně
 • jestliže budete potřebovat rychle další peníze, konsolidovaný úvěr si u banky můžete navýšit, ale přitom využívat stále výhodných podmínek
 • vše vyřídíte pohodlně online

Nevýhody půjčky Nevýhody

 • jestliže u původních půjček je sankce za předčasné splacení půjčky (což konsolidace půjček je, protože banka úvěr splatí za vás), pravděpodobně se jí nevyhnete
 • pokud je vaše půjčka zajištěna například nemovitostí, typicky u hypotečních úvěrů, bývá konsolidace obtížnější

Osvědčení poskytovatelé – konsolidace půjček

Úrok od Splatnost Výše půjčky

Moneta Bank - Půjčky, konsolidace, bankovní účtyMoneta Bank

4,9% 6-120 měsíců 30 000 Kč–800 000 Kč
Více informací

Česká spořitelna - Půjčky, konsolidace, bankovní účtyČeská spořitelna

5,9% až 120 měsíců 20 000 Kč–800 000 Kč
Více informací

HomeCredit - Půjčky, konsolidaceHomeCredit

9,95% až 96 měsíců 30 000 Kč–600 000 Kč
Více informací

Jak konsolidace půjček probíhá?

Konsolidace půjček ve výsledku není ničím jiným, než další půjčkou, proto postup žádosti i schválení probíhá podobně, i když jisté odchylky zde jsou. Především se jedná o výrazně výhodnější půjčku, i když v případě bankovní konsolidace půjček bude prověřena vaše platební morálka, bankovní registry dlužníků a budete muset doložit svůj příjem a podobně. V případě, že využijete nebankovní konsolidaci půjček, můžete mít vyšší šanci na schválení sjednocení půjček.

Nenechte se ošidit mnohdy hezkými, ale nic neříkajícími reklamními slogany. Půjčky vybírejte vždy s rozvahou, ušetříte si tím starosti.

Jednoduše si vyberete výhodnou nabídku sjednocení půjček, zda u klasické banky či nebankovních společností, to záleží na vás. Následně podáte žádost o sloučení úvěrů, doložíte vše potřebné a v případě schválení banka či nebankovní subjekt vyplatí všechny vaše stávající závazky – klasické půjčky, dluhy na kreditních kartách, dluh na kontokorentu a podobně. Následně vám vznikne jeden jediný dluh u toho subjektu, který budete splácet za výhodnějších podmínek.

Na první pohled jsou si oba finanční produkty podobné, slouží ke snížení vaší měsíční splátky a často poskytne výhodnější podmínky. V případě refinancování úvěru však dochází k převodu jen jednoho závazku, nikoli k celkovému sloučení půjček.

Prakticky každý, kdo má více než 18 let a trvalý pobyt v České republice. Další podmínky už jsou individuální podle toho, kdo vám konsolidace poskytne. Určitě byste však měli mít zaměstnání, dostatečný příjem a dobrou platební morálku.

Nejčastěji se požadují dva doklady totožnosti, tedy podobně jako v případě žádosti o půjčku. Nejčastěji například občanský průkaz, řidičský průkaz či pas. Dále potřebujete všechny dokumenty k jednotlivým úvěrům, které budete konsolidovat, doklad o zaměstnání či podnikání (doklad o tom, že vaše podnikání je výdělečné). Samozřejmě se můžete setkat také s tím, že budete muset doložit i jiné dokumenty – výpisy z účtů, výpis z trestního rejstříku a podobně.

Maximální limit konsolidovaných půjček je individuální, nejčastěji nejde ani tak o to, kolik celkově konsolidujete půjček, ale o výslednou částku. Maximální limit konsolidace je individuální, pokud nejste klientem dané banky, může to být jen 500 000 Kč, pokud u banky máte účet už několik let a máte pravidelný dostatečný příjem, klidně vám může konsolidovat až 1 000 000 Kč. Počítejte však s tím, že u vyšších částek je často potřeba ručit.

Samozřejmě se musíte snažit vybrat si nejlevnější a nejvýhodnější konsolidaci půjček. Zaměřte se také na jednorázové poplatky, které mohou být s konsolidací spojené. Některé banky mohou v případě konsolidace požadovat zřízení účtu a podobně. To vše jsou poplatky navíc. Vždy se snažte konsolidovat půjčky zejména u ověřených společností s historií na trhu.

Takovou situaci už poskytovatelé konsolidací museli řešit nesčetněkrát a jsou na ni připraveni. Někteří vám nabídnou odložení splátek či jejich dočasné snížení. Nutné však je, abyste tuto skutečnost sdělili ihned, protože jedině tak ji můžete rychle a bezpečně vyřešit.

Jestliže máte v plánu konsolidovaný úvěr předčasně splatit, nejdříve si zjistěte, zda je to možné a za jakých podmínek.

Konsolidace půjček: výhodná záchrana v případě, kdy už nevíte z čeho splácet závazky
5 (100%) 1 Hlasuj
2018-11-08T10:48:43+00:00

Přidat komentář nebo zkušenost

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.