Nejčastější dotazy

Náš portál nabízí poskytovatele úvěrů, kteří byli námi ověření a jejich výše půjčky je většinou různorodá. Je možné u nás naleznout poskytovatele od 100 Kč až do 10 mil. Kč. Můžete vyzkoušet naše rychlé srovnávače na rychlé, krátkodobé půjčky nebo dlouhodobé vysoké půjčky.

Žádosti u jednotlivých poskytovatelů jsem většinou podobné. Vždy v každé recenzi uvádíme, jaké jsou podmínky půjčky, kde o půjčku zažádat a jak o ni zažádat. Všechny námi vybrané půjčky lze vyřídit z pohodlí domova. Většinou postačí tyto doklady a kontakty: Jméno, občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií (ŘP nebo pas), bydliště v ČR, bankovní účet.

Ano, všechny námi nabízené půjčky lze vyřídit z pohodlí domova. U Vyšších půjček je většinou zapotřebí 3 měsíční výpis z účtu. Ten lze buď opatřit z internetového bankovnictví nebo Vám jej vydají přímo na pobočce.

Z 95% jsou půjčky bez-účelové. Podrobnosti o jednotlivých půjčkách, naleznete v recenzi.

Ano, ale pouze pokud máte již předchozí půjčku splacenou.

Ano, pokud jde vždy o jiného poskytovatele. Avšak to výrazně nedoporučujeme! Lepit půjčku půjčkou, vždy vedlo do hluboké finanční propasti.

Půjčka se využívá z 80% na nečekané a nutné výdaje. Půjčky na hračky, dovolené, atd… jsou zcela nesmyslné a dostávají tak klienty do hlubokých finančních dluhů. Na nedůležité věci, není třeba půjčka, postačí si několik měsíců počkat a šetřit. Věřte, že Vám to ušetří spoustu starostí a problémů.

Většinou postačí tyto doklady a kontakty: Jméno, občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií (ŘP nebo pas), bydliště v ČR, bankovní účet. Avšak každý poskytovatel má své podmínky a pravidla. Bližší informace hledejte vždy u dané půjčky.

Bonita žadatele, je jakási hodnota, která určuje, zda je žadatel o půjčku vhodný kandidát. Do bonity se počítají hlavně dluhy, nezaplacené telefony a jiné účty, závazky vůči bankám, výpis registru dlužníků, plat, zaměstnání, atd… Většinou dnes bonitu klientů určují počítače, které prohledávají výše uvedené detaily.

Pokud by takováto bonita žadatele nebyla brána v potaz, zanedlouho by měli půjčky i ti, u kterých je jasné, že splátky nezvládnout hradit. Nebýt této ochrany, celoplošně by došlo k následnému kolapsu.

Žadatelé by se dostali do hlubší finanční propasti (Exekuce, insolvence, nedostatek peněz na zdraví, stravu a rodinu) a poskytovatelé vy své finanční prostředky nedostali zpět.

Většinou lze vytáhnout výpis z Vašeho internetového bankovnictví. Každá společnost má jiný postup, většinou se jedná o jednoduchý proces. V případě nejasností se nebojte zavolat na infolinku Vašeho bankovního poskytovatele. Rovněž Vám výpisy na počkání vytisknou na nejbližší pobočce.

Ano i ne, ale spíše ne. Kontokorent je většinou pro lidi v nouzi, v případě že nemají na účtu žádné prostředky a potřebují zaplatit nebo nakoupit nutné a neodkladné věci. Kontokorent se velmi špatné splácí, pokud žijete tzv. „Od výplaty k výplatě“. Doporučujeme si raději půjčit nízké částky raději z rodiny či o přátel.

Nikde. Pokud máte již exekuce, Vaše bonita je na bodu mrazu a nikdo s tímto klientem nebude chtít mít nic dočinění. Jednak z obav, že žadatel nebude schopen splácet, ale také z důvodu jeho finanční ochrany.

Půjčí Vám lichváři, ale jak je známo, a to i z našich osobních zkušeností, s těmito lidmi si raději nic nezačínejte! Do dvou měsíců můžete být bezdomovci!

Ano, také na maminky v nouzi se myslím. Avšak by si měla každá maminka pořádně promyslet, zda nelze problém vyřešit jinou cestou, aby v budoucnu nebyla na tom hůře. Doporučujeme požádat o půjčku někoho z rodiny či z přátel a až poté žádat o půjčku pro matky.

Ano, také na důchodce v nouzi se myslím. Avšak by si měl každý pořádně promyslet, zda nelze problém vyřešit jinou cestou, aby v budoucnu nedošlo k hlubším problémům. Doporučujeme požádat o půjčku někoho z rodiny či z přátel a až poté žádat o půjčku.

Ano, i v případě nezaměstnanosti je možné získat půjčku, ale z 90% to nebude bankovní institut, ale nebankovní. Avšak by si měl každý pořádně promyslet, zda nelze problém vyřešit jinou cestou, aby v budoucnu nedošlo k hlubším problémům. Doporučujeme požádat o půjčku někoho z rodiny či z přátel a až poté žádat o půjčku.

Ano i ne. Ano, v případě, pokud není jiné východisky a vy potřebujete nutně nízký obnos a víte, že jej po výplatě dokážete splatit a nedostane Vás to do finančního kolotoče.

Na náš portál dohlížejí finanční specialisté, kteří v terénu běžně řeší finanční problémy klientů. Většinou finanční problémy pochází právě z nesmyslných půjček. My se snažíme alespoň trošku eliminovat špatná rozhodnutí.

Časté dotazy ke splátkám

Splátkový kalendář byste měli vždy dodržovat, avšak někdy se může stát, že na splátku nemáte. Nikdy to nenechávejte být a řešte to včas. Zavolejte na infolinku svého poskytovatele a domluvte se sním na postupu.

Jde o běžný proces, který lze snadno vyřešit a poskytovatelé s tím počítají. Skutečně Vám nikdo hlavu neutrhne. Nebojte se a řešte to včas, dokud není pozdě.

V případě úmrtí žadatele většinou doplácí půjčku náležitý dědic majetku, pokud se dědictví nezřekne.

Z 90% ano, ale vždy záleží na podmínkách poskytovatele.

Finanční pomocník

Posledním trendem, je mít hromadu půjček a nesplácet je včas. Přesto v budoucnu je tyto neřesti stejně dostihnout. Může to být za rok, ale i za 10 let poté.

Doporučujeme vše vždy řešit včas. Existují tzv. konsolidace půjček, kde lze více úvěrů sloučit do jediné půjčky. Pokud ani tam neuspěje, čeká Vás obvolávání poskytovatelů, kde si musíte sami dle svých maximálních potřeb, určit splátkové kalendáře.

Pokud ani tohle nevyjde, zřejmě jste již ve finanční propasti a jen tak se z ní nedostanete, pokud máte jeden příjem. V tomto případě doporučujeme vyhledat ve Vašem městě „poradnu při finanční tísni“. Krátký souhrn můžete naleznout zde. Rovněž si doporučujeme přečíst něco o insolvenci, možná Vás nemine, pokud je dluh vysoký.

Zřejmě není Vaše Bonita vysoká nebo máte již nějaké dluhy či exekuce. V takovémto případě ztrácíte čas hledáním půjčky, problém budete muset vyřešit jinak.