Půjčky pro starobní důchodce se těší velké oblibě

Pobíráte-li starobní důchod, můžete se snadno dostat do situace, kdy nevyjdete s penězi. Jedním ze dočasných řešení, nad kterým jste možná již uvažovali, je půjčka výhodná právě pro vás. Avšak někteří podvodníci spoléhají právě na toto. Kde hledat, abyste svého rozhodnutí později nelitovali?

Jak zjistíte, že jste se rozhodli správně

Zní to jako splněný sen. Můžete si vzít půjčku online a zaplatíte jen malou částku navíc. Spousta firem nabízí finanční výpomoc, na kterou nečekáte příliš dlouho. Nejlépe zní nabídky, které vám slibují peníze okamžitě, někdy také bez ověření příjmu.

Na druhou stranu právě tyto nabídky jsou rájem všelijakých podvodníků, kteří spoléhají právě na lidi jako jste vy. Čekají, až začnete hledat půjčku pro starobní důchodce. Základní obrana proti těmto lidem je zjišťování základních informací, které můžete vyhledat na internetu. Stačí si jen udělat trochu času.

Na co se tedy zaměřit, abyste nenaletěli?

Půjčte si na cokoliv od ZONKY
  • RECENZE OSTATNÍCH UŽIVATELŮ – Internet vám může pomoci zjistit ledacos. Jakmile si vyberete společnost, s níž se chcete domluvit na půjčce, můžete využít recenze ostatních lidí, kteří si půjčili před vámi. Ale pozor, pokud už samotná stránka.
  • HLEDÁNÍ FIRMY PODLE KÓDU IČO/DIČO – Tato čísla vám prozradí hodně o důvěryhodnosti každé firmy či osoby samostatně výdělečně činné. Použijte internet, abyste si o firmě, která vám půjčuje peníze, zjistili co nejvíce a následně potvrdili (či vyvrátili) její důvěryhodnost.
  • PORADA S DĚTMI ČI VNOUČATY – Vaše rodina vám může pomoci vybrat si správně. Nestyďte se jim říci o vašem záměru půjčit si peníze. Mnohdy se lidé jako vy stávají obětmi podvodníků právě proto, že se neporadili s nikým z rodiny.

Kde hledat, když si chcete půjčit

Společností, které vám půjčí peníze relativně rychle a u kterých se nemusíte bát podvodu, je hned několik. Jako příklad můžeme uvést Kamali, která stoupá na popularitě. Na stránkách prvnipujckazdarma.eu vám nabízejí několik společností zabývajících se půjčkami a vy si můžete vybrat tu, která vám vyhovuje nejvíce, a bez poplatku si zařídit svou první půjčku u vybrané společnosti.

Také můžete najít spoustu srovnávačů půjček, jako například Zoomfin. Pokud vás některá z těchto společností zaujala, pokračujte ve čtení a dozvíte se o nich více.

Potřebujete jen čtyři věci

A sice ofocený doklad totožnosti (občanský průkaz), číslo vašeho bankovního účtu, mobilní telefon a doklad o stálém příjmu (doklad o pobírání starobního důchodu nebo výpis z bankovního účtu).

Některé společnosti nabízejí první půjčku pro starobní důchodce zdarma, kterou můžete získat z pohodlí domova. Kamali tuto možnost nabízí. Jednoduše vyplníte formulář, odešlete a firma Kamali si ověří vaše osobní údaje, zda jsou v pořádku.

Jako další přichází na řadu ofocený občanský průkaz a následně potvrzení bankovního účtu. To lze udělat buď přes Bank ID nebo za symbolickou jednu korunu. Nezapomeňte přiložit výpis z účtu, abyste potvrdili svůj příjem (stačí poslední tři měsíce) a odešlete žádost.

Chcete-li si přečíst také Kamali recenzi, která poskytuje nejlevnější krátkodobé půjčky v ČR, pak jistě neprohloupíte.

Nesmíte mít záznam v rejstříku trestů ani nesplacený dluh u jiné společnosti

Stránkou, která vás nejspíše zaujme svou přehledností, je již zmíněná stránka zabývající se první půjčkou pro důchodce zdarma. Je to takový porovnávač, ale místo porovnávání všech společností vám vyhledá tu pravou podle vámi zadaných kritérií, například kolik si chcete půjčit a že pobíráte starobní důchod. Tím se snižuje riziko odmítnutí u té které společnosti. Navštivte tyto stránky a přesvědčte se, zda budou vyhovovat i vám.

Jen se ujistěte, že váš výpis z trestního rejstříku je čistý a nedlužíte někomu jinému. Některé společnosti vás také mohou odmítnout, pokud vám je více než 80 let.

A nakonec jeden srovnávač půjček

Zoomfin je společnost, která se zabývá přímo srovnáváním půjček, a to těch bankovních i nebankovních. Opět ale důrazně doporučujeme, abyste si u každé společnosti ověřili její důvěryhodnost předtím, než si o půjčku zažádáte.

Opět zde můžete selektovat výběr například výškou půjčky či vaší kategorie – pobírající starobní důchod. Doufáme, jsem vám aspoň trochu pomohli s výběrem půjčky a najdete tu, která vám na konec dokonale sedne.