Z rychlé půjčky do finančních problémů? Pomůže insolvence

Protože jsou dnes půjčky snadno dostupné, jejich vyřízení je snadné a velmi pohodlné, čím dál více lidí se dostává do finančních problémů. Při sjednávání rychlé půjčky, i když se jedná o malou částku, může některé lidi dostat do finanční propasti.

Mnohdy se stává, že si půjčují lidé, kteří předem vědí, že ji nebudou moc splatit včas. Tohle je velká chyba, protože rychlé půjčky, které jsou většinou od nebankovních společností a mají vysoké úroky právě při nevčasném splacení. Jakmile se dostane někdo do této situace, bez možnosti budoucího splacení, přichází na řadu exekuce, která dokáže velmi potrápit.

Do finančních problémů se může dostat každý

Jak jsme již zmínili výše, většinou si půjčují lidé, kteří předem vědí, že budou mít problémy s včasným splacením. Půjčky nejsou však vždy, jakýmsi skokem do finanční propasti. Mnohdy mohou rodinám pomoci vyřešit nečekanou událost, například poškození důležitého spotřebiče nebo nedoplatek za elektřinu. Někdo si zase půjčí na své podnikání a z takové pasivní půjčky, se může stát aktivní, díky které si může vydělat na splátky apod.

Nejde vždy o to, kdo si půjčuje, ale zda jsme schopni půjčku včas splácet, abychom ji zbytečně nepřepláceli. Bohužel, život není tak, jak si ho nalajnujeme. Mnohdy se přihodí nečekané situace, které nás mohou dostat do tíživé finanční situace.

Půjčte si na cokoliv od ZONKY

Nejčastěji dochází ke ztrátě zaměstnání, které slouží pro stálý příjem. Tento příjem je nezbytný pro každého z nás. Neslouží pouze na splátky, ale platíme z něj nájem, elektřinu, internet a další. Pokud nemá jedinec, či rodina finanční rezervu, pak se začíná finanční propast rozšiřovat.

Pokud nemáte na splátky, začněte to řešit včas

Protože se náš magazín zaměřuje na půjčky a finance, nemálo čtenářů nám psalo své příběhy, kdy se dostali do jakési finanční spirály. Dle našich statistik, až 85 % své splátky neřešilo včas nebo vůbec. Ne, že by nechtěli, ale protože v dané situaci na to jednoduše neměli dostatek financí. Někdo přišel o zaměstnání, někomu odešla nečekaně pračka, další potřeboval opravit auto, které potřeboval k práci, aj.

Tohle se může stát komukoliv, ale nejhorší je své závazky neřešit a oddalovat. Častokrát stačí zavolat věřiteli, vysvětlit situaci a dohodnout se na nějakém řešení. Pokud nebudete nic řešit a doufat, že se na vaši půjčku snad zapomene, pak tvrdě narazíte na exekutory, kteří vás budou strašit i ve vašich snech.

Pokud je už situace vážnější a nevíte, jak z toho kolotoče ven, potom vám zřejmě nezbývá nic jiného než vyhledat pomoc s oddlužením.

Jak na oddlužení? Vyhlášením osobního bankrotu

Jistě jste někdy slyšeli, že někdo vyhlásil osobní bankrot nebo má tzv. insolvenci. Mnozí dlužníci mají za to, že vyhlášení osobního bankrotu je nějaké selhání či ostuda. O selhání se vlastně tak trochu jedná, jelikož zřejmě šlo o špatné nakládání s financemi. Ostuda to však není! Kolik velkých firem a osobností vyhlásilo bankrot, přesto povstali z popele a šli dál.

Co je větší ostuda? Přiznat si, že se něco „podělalo“ a uchránit tak svůj majetek i rodinu nebo o něj úplně přijít s podhodnocenou částkou. Přitom, vyhlášení osobního bankrotu není nic složitého a nákladného.

Nebudete mít na čele napsáno, „jsem v insolvenci“, jen budete mít záznam v insolvenčním rejstříku, který je sice veřejně na webových stránkách, ale nijak se nesdílí a mnoha lidem informace z něj nic moc neřeknou.

Oddlužení a právní pomoc v průběhu celé insolvence

Insolvence neboli oddlužení či osobní bankrot znamená, že se dlužník nachází v platební neschopnosti a nemůže platit své dluhy. Je to ale taky cesta, jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít život bez dluhů.  Výsledkem oddlužení je osvobození dlužníka od povinnosti platit své dluhy.

Podání návrhu na insolvenci nemůže učinit kdokoliv, ale pouze akreditovaná osoba, advokát, soudní exekutor, notář nebo insolvenční správce. Protože nemáte peníze na své finanční závazky, proto si také vyřizujete insolvenci, dá se předpokládat, že nemáte ani peníze na sjednání insolvence.

Vámi zastupovaná osoba, by proto po vás neměla vyžadovat peníze předem, jelikož veškeré náklady lze přidat do insolvenčního návrhu.

Svěřte se odborníkům a zkušeným lidem, kteří mají vysokou úspěšnost schválených insolvenci, jako je například oddluzeniprovsechny.cz. Využijte jejich služeb, které jsou zdarma. Přinejmenším, si nechte alespoň poradit. Nic vás to nebude stát a vy tak budete vědět na čem jste a co případně dělat.

Oblíbené půjčky
Zaplo půjčka
ZONKY půjčky
Kamali půjčka
Půjčka 7
ViaSMS - Rychlé půjčky s ověřením
CreditON půjčka

Všechny TOP půjčky

Zonky nejlevnější půjčky od 3,99%