Jaký je rozdíl mezi hotovostní a nehotovostní půjčkou a jaké jsou výhody a nevýhody?

Finanční úvěry jsou dnes velice populárním typem peněžního produktu, který je využíván spoustou občanů. Jednou je to v tíživé životní situaci kdy se objeví nečekané výdaje, jindy zase kvůli splnění dlouhodobých přání spjatých s nákupem konkrétního výrobku či služby.

Ať už se obrátíte na bankovní či nebankovní společnost, vždy se vám dostane praktického výběru při výplatě požadované finanční sumy. Volit můžete ze dvou typů půjček, jež vám popíšeme trochu podrobněji.

  • Hotovostní půjčka
  • Nehotovostní půjčka

Hotovostní půjčka a její předpoklady

Název tohoto typu produktu je jednoznačný. Po splnění všech podmínek vám bude konkrétní peněžní suma vyplacena v hotovosti. Vybírat si obvykle můžete ze dvou způsobů. Je to vyzvednutí peněz na pobočce společnosti nebo doručení finanční sumy obchodním zástupcem až k vám domů.

Hotovostní půjčka osloví určitě ty žadatele, jež dávají přednost penězům přímo na ruku, ať už je to z libovolného důvodu.

Půjčte si na cokoliv od ZONKY

Opakem této výhody bude delší doba pro vyplacení peněz oproti nehotovostní půjčce. Zvolíte-li doručení až domů, můžete na výplatu čekat i několika desítek hodin až dnů. To už záleží na konkrétním poskytovateli.

Nehotovostní půjčka a její možnosti

Pokud nelpíte na hotovosti, je pravděpodobně tou nejrychlejší cestou k penězům právě nehotovostní úvěr. Takový, který je klientovi zasílán přímo na bankovní účet. Výplata peněz u většiny poskytovatelů probíhá v podstatě obratem po podpisu smlouvy. To se týká řady produktů – bankovní půjčky České spořitelny, Cetelem půjčka, Air Bank půjčka a mnohé další.

Vedle zmiňované rychlosti oceníte bezpochyby i možnost vyřídit vše potřebné skrze internetovou žádost. Bez zdlouhavých front na pobočce, návštěv a podobných obstrukcí.

Jak vybrat nejlepší hotovostní a nehotovostní půjčky?

Ať už dáte přednost libovolné z uvedených variant, vždy lpěte na tom, aby výsledný produkt patřil mezi ty nejlepší na trhu. Zkrátka, pohlídejte si výhodné úrokové sazby a ideální splátkové podmínky odpovídající vašim možnostem. Abyste dosáhli těchto cílů, je zapotřebí porovnat půjčky. Srovnat jednotlivé produkty na základě daných kritérií a během okamžiku moci vybrat ten nejlepší z nich.

Tuto činnost samozřejmě nedělejte svépomocí a ručně. Obraťte se na specializované servery, jež disponují pravidelně aktualizovanou databází bankovních a nebankovních poskytovatelů. Volte online řešení dostupné přímo z domu, které nic nestojí a ušetří váš čas a peníze. Jedním z takových portálů je i server Půjčka-dnes.cz, kde si každý přijde na to své. Vyberte řešení, o němž se dozvíte vše potřebné na jednom místě.