3. 100% částky nastavit na inkaso

Jestliže máte tu možnost využívat služeb inkasa, pak hlídejte, jestli opravdu byla uhrazena 100% částka. Na vašem účtu musí být logicky dostatek peněz, aby byla částka odeslána. Inkaso si nastavte tak, aby se uhradila celá částka. Banky mají často pro 100% úhradu různé názvy jako 100% inkaso, plné splacení kreditky, automatické inkaso a podobně. Může vám být nabídnuta také varianta úhrady minimální částky. Tedy smaže se jen určitá část útraty a zbytek je dál v dluhu a vysoké úroky se začnou nabalovat.

Banky neumožňující 100% inkaso:

  • GE Money Bank: nejde
  • Home Credit: nejde
  • LBBW Bank: nejde

Zdroj: bankovní a nebankovní společnosti

  1. Hlídejte termíny splatnosti

Když vaše banka nemá inkaso, popřípadě je to zbytečně drahé, je nutno hradit peníze a to převodem z vašeho běžného účtu. A to budete muset hlídat a včas splácet. Když se vám stává, že máte s placením potíže a termíny občas promeškáte, musíte vše ohlídat. Nechávejte si účet na očích, termín si ihned zapisujte do mobilu, kalendáře či diáře. Najděte si vlastní připomínku, která vás včas na splacení upozorní.

  1. Hlídejte peníze!

Utrácet peníze, které jsou virtuální je velmi jednoduché. Láká vás to mnohem víc, než když máte bankovky v ruce. Přemýšlejte nad tím, už když vybíráte kreditku. Kreditka by měla odpovídat tomu, jaké máte finanční možnosti. Nesmí vám také nic diktovat. Mnohé karty lákají na benefity, ale podmiňují je limitem pro utrácení, který je nad vaše možnosti. Je jenom na vás, jestli spoříte halíře, koruny, stokoruny nebo tisíce. Můžete také tyto peníze posílat bance, když nestihnete bezúročné období, když nemáte na splacení nebo se opozdíte s úhradou.

  1. Rozlišujte která je která karta

Když stojíte před bankomatem, musíte přemýšlet nad úsporou. Když z bankomatu vybíráte kreditní kartou, zaplatíte za to opravdu velkou částku. Může vás ten výběr stát 89 i více korun, což není nic levného. Peníze totiž čerpáte od banky. Raději pro výběr využívejte debetní karty, které jsou levnější, někdy jsou výběry i zdarma.