Když jsem byla malá, tak mi maminka citovala slavné výroky Benjamina Franklina: „ V životě jsou pouze dvě jistoty daně a smrt.“ a „Vodu neoceníme, dokud nám nevyschne studna a to platí o všem v životě.“ Tyto dvě věty, jsou velkou pravdou a důkazem, že na nic se nedá spoléhat. Pokud se spoléháte na to, že jste skvělý zaměstnanec a, že vás nikdy nemohou vyhodit, mýlíte se! Všichni jsme nahraditelní, ale snažte se být lepší! Nikomu to samozřejmě nepřeju, ale stát se to může. Nezaměstnanost existuje a dotknout se může kohokoli, i těch, kteří dnes mají pocit, že mají své místo jisté. Přišel čas vážit si toho, co máte a“ makat“ na sobě dřív než bude pozdě.

Ukažte šéfovi a kolegům, že jste nenahraditelní!

V zaměstnání potřebují někoho spolehlivého, flexibilního, optimistického a schopného. Pokud to do teď tak nebylo, musíte ukázat, že umíte být lepším člověkem. Staňte se zaměstnancem, jakého by chtěl každý šéf a kolegou, se kterým budou spokojeni. Nikdo nechce pracovat s nedochvilným morousem!

Jak na to?

Půjčte si na cokoliv od ZONKY

Zkuste být objektivní a vezměte si papír a tužku. Napište si pro a proti. Jak s vámi mají být spokojeni ostatní, když nejste spokojeni sami se sebou? Nepřikrášlujte si realitu, ale pište po pravdě. Jak si myslíte, že to cítí ostatní? Podívejte se na papír, kolik je plusů a kolik je mínusů. To co je v záporném odstavci, se pokuste co nejrychleji a nejvýrazněji změnit k lepšímu. Uvidíte, že v práci s vámi budou zacházet s větším respektem a jako se schopným člověkem.

Co mám dělat, když čekám na výplatu jako na spásu?

Je to těžké, zabezpečit rodinu, zaplatit vše co potřebujete a ještě si udělat malou radost. Dva minimální příjmy rozhodně nikoho nespasí a co teprve, když už je pár dní před výplatou, ale vy nemáte ani korunu. Už jste přemýšleli o tom, že byste si zažádali o rychlou půjčku před výplatou? Pokud si říkáte, že pár korun vás s toho nevytáhne, mýlíte se. Co vlastně chcete dělat?

Toužíte po tom, abyste vy a vaše rodina až do výplaty „ žvýkali kořínky?“ Není jednodušší způsob jak přijít k penězům než půjčky pro nezaměstnané. Jestliže se bojíte zadlužení tak nemusíte. Pokud si půjčíte poprvé do dvou tisíc korun, tak při včasném splacení do patnácti dnů zdarma je zcela bez úroků, což znamená, že kolik si půjčíte tolik i vrátíte. Neměli byste váhat, jestliže rychlé půjčce nevěříte, rozhodně byste se měli zamyslet, zda je i lepší nápad, jak získat peníze. Rychlá půjčka je bez nahlížení do příjmu a do rejstříku dlužníků. Nezapomeňte, že to děláte pro sebe a své blízké. Udělejte jim radost a vykouzlete úsměv na tváři i sobě.