Všem subjektům centrální registr dlužníků České republiky poskytuje kontrolu, díky tomu se snižuje vznik neplatičů. Vymahatelnost neuhrazených pohledávek se díky tomuto registru u stávajících dlužníků zvyšuje. Systém dává dohromady všechna data z registrů státní správy, z databází soukromých subjektů, bankovních registrů a dalších jiných. Centrální registr dlužníků je také chráněn, jelikož dává velký důraz na ochranu dat.

Každý uživatel je sledován a to pomocí kontroly IP adresy, to provádí monitorovací systém CMS (Cerd Monitoring Systém). Monitorovací systém CMS dokáže zaměřit přesně místo připojení do systému Centrálního registru dlužníků České republiky. Systém CMS informuje administrátora ve chvíli, kdy se někdo pokusí o průnik. Administrátor může podat podnět k zahájení trestního stíhání, podle toho, jak je daný prohřešek závažný. Vyhledávat v systému CERD může pouze klient, který je registrovaný. 

Registrovat se můžete na adrese: centralniregistrdluzniku.cz, registrace je bezplatná. Když se zaregistrujete, můžete pak zcela neomezeně zkoumat bonitu klienta. Široká veřejnost může průběžnou kontrolou obchodních partnerů, klientů nebo odběratelů zjišťovat informace o nesplněných závazcích. Jednodušeji tak můžete zjistit, zda je daný člověk rizikový.

K hledaným subjektům si také můžete vyhledávat negativní články, které uveřejnili televize či seriózní deníky a to za pomoci nové aplikace. V roce 2010 CERD upouští od pasivních aplikací, které evidovali. Zajistil si tak věrohodné záznamy. Své momentální klienty je dobré prověřovat, vyhnete se tak zbytečnostem jako zneplatnění smluv, nebudete se muset účastnit exekučního řízení.

Půjčte si na cokoliv od ZONKY